Про те, чим займається тестувальник та як ним стати, розповідає Антон Мужайло, Quality Solutions Architect у GlobalLogic Ukraine. Серед перспектив роботи QA — безперервне прокачування скілів і, як наслідок, підвищення рівня компенсації. Щоб заробляти більше, тестувальнику потрібно освоювати додаткові чи суміжні навички. Наприклад, скіли тестування навантаження, програмування, менторство або лідерство. Коли ж команда тестування велика, зазвичай задачі делегуються залежно від складності та навичок кожного тестувальника.

професія QA Automation Engineer

Ви обовʼязково маєте знати кожного члена команди як у професійному плані, так і особистому, налаштовувати з усіма звʼязок. А ще пріоритезувати завдання, https://wizardsdev.com/ розуміти вплив на бізнес того чи іншого дефекту. Обовʼязок QA — думати як бізнес, жити бізнесом під час роботи, думати про оптимізацію, покращення.

Що Має Знати Qa Engineer: Hard Expertise, Gentle Skills І Не Тільки

Новачки можуть зібрати свою першу продуктову команду ще на курсах. Зі спільними проєктами можна брати участь у грантових програмах, хакатонах, ідеатонах або просто створити проєкт для портфоліо. ІТ-компанії часто відкривають безкоштовні програми стажувань. Найкращі кандидати отримують запрошення на роботу та додатковий плюсик до резюме.

Відповідно до цього розрізняють два види QA-інженерів. Хто такий мануальний тестувальник, а хто — автоматизатор? Відтак, інженер автоматизованого тестування ПЗ використовує тести, які покривають певний функціонал продукту та працюють без участі людини. «Іноді QA повинен бути „нянькою“ для всієї команди та правою рукою проджекта.

професія QA Automation Engineer

Адже традиційно завдання вважається виконаним, коли готова розробницька частина, вона протестована мануально та написані автотести. «На першому мітингу ви можете замість своєї оцінки поставити знак питання. Або вибрати число на основі того, що поставили інші учасники команди. Але під час обговорення зазначити, що ця оцінка базується на ваших спостереженнях і знаннях, але ви ще не маєте достатньо досвіду». Оклади автоматизаторів більше, ніж у мануальних тестувальників, і можна порівняти зі ставками розробників.

Junior Handbook Qa Engineer (desktop)

Серед технічних навичок, крім загальних та специфічних технологій, потрібно знати теорію тестування, яка надасть уже відомі та перевірені часом способи вирішення класичних проблем. Іноді це краще, ніж вигадувати власні напівефективні підходи. «Кар’єра тестувальника складається з кількох етапів, визначених рівнями.

професія QA Automation Engineer

Також на рівень заробітної плати впливає мова програмування / технології, наявність чи відсутність знань HTML, SQL, CSS. Наприклад, робота QA automation інженера зі знанням C# коштує дорожче, бо попит на таких спеціалістів високий. QA automation engineer — це фахівець, який займається забезпеченням якості продукту відповідно до стандартів і специфікацій. З очевидного, без чого буде складно, — це перфекціонізм, оскільки QA відповідають за якість продукту, тому, звичайно, прагнення доводити все до ідеалу буде не зайвим.

Важливо не лише прийти до розробників та сказати їм, що щось потрібно переробити. Цей фахівець має досвід і в мануальному, і в автоматизованому тестуванні. QA створює документи про дефекти, визначає їхні пріоритети і створює звіт про проведене тестування. QA Automation інженерам подобається негайно бачити результати своєї праці, а також придумувати нові підходи, технології та інструменти. Загалом можу сказати, що QA — дуже класний напрям для горизонтального розвитку, поглиблення своїх знань, опанування нових технологій і мов програмування.

Ці Вакансії За Містами

Тут з’являється своя рутина — контроль результатів цих автотестів, їх коригування за потреби, налаштування та підтримка середовища виконання тестів. Ми підготували матеріали та тести, які допоможуть вам у виборі вашої майбутньої професії. На знак подяки за це ми даруємо знижку на будь-який курс, який ви оберете під час консультації.

Потім шукати англомовні курси з обраної теми на YouTube/Udemy і подібних. Усі знання варто розділити на теорію тестування та технічну базу. Це фундамент для роботи будь-якого тестувальника. Ми поспілкувалися з QA-фахівцями та дізналися, які навички та знання їм потрібні для роботи, що треба знати про мітинги і які є переваги, недоліки та перспективи розвитку. Як я й казала, для входу в професію необхідні певні hard abilities.

«Побутує стереотип, що розробники і QA — вороги, і вони заважають одне одному жити. Там тестувальник — це перший друг розробника, який допомагає знайти факап до того, як замовник втратить через це гроші». QA не повинен чекати, коли хтось пояснить йому незрозуміле завдання та бути блокером під час розробки.

Ви Успішно Зберегли Пошук

Важливо побудувати в себе в голові велику картинку того, як відбувається розробка та тестування, а вже потім заповнювати пробіли та заглиблюватись. Важливо описати всі сценарії, за якими кінцеві користувачі продукту будуть або потенційно можуть із ним взаємодіяти. Тестувальник повинен бути достатньо винахідливим, щоб підходити до перевірки виконаної роботи не тривіально. Також потрібно розуміти, що доведеться багато спілкуватися з людьми, і це не та професія, де можна сховатися за монітором, щоб вас ніхто не чіпав». «Я б порадив моніторити DOU/Djinni для розуміння нагальних потреб ринку.

професія QA Automation Engineer

Тож можуть набрати завдань відповідно до власного capability. Тому QA важливо на плануванні простежити, що додають у спринт і чи встигнуть вони все протестувати». Проведення тестування та за потреби внесення його результатів у систему. Тут варто звернути увагу, що не кожна проблема, яку знаходить тестувальник, — це баг.

Завдання оцінює вся команда, зокрема й тестувальники. І коли QA вперше на мітингу, йому складно відразу оцінити всю роботу. Адже в теорії він знає, що таке Story Points, але на практиці у кожної команди може бути своя шкала. QA-автоматизатора – створювати автоматичні скрипти, які будуть перевіряти роботу програми на підставі тест-кейсів, написаних QA-мануальщиків.

  • ІТ-компанії часто відкривають безкоштовні програми стажувань.
  • Оплачувані та безкоштовні стажування можна шукати на DOU або на сайті великих компаній (до прикладу, у MacPaw та NIXsolutions).
  • Також обовʼязкові знання Chrome DevTools та аналогів.
  • Це умовна величина, що визначає складність його виконання.

Зазвичай цим займаються тестувальники-автоматизатори. Також вони налаштовують автоматичний запуск тестів на CI/CD. QA Automation engineer – це фахівець із забезпечення якості продукту, який використовує програмні засоби для створення тестів і перевірки результатів виконання. Після кількох років на одній позиції в компанії мені стало цікаво спробувати себе в девелопменті. Певний час було дуже захопливо, але потім я зрозуміла, що «ламати»  мені подобається більше, ніж «будувати», і повернулася назад у тестування. Але перелік вимог до кандидата більше залежить від специфіки продукту й загалом компанії — те, що цінується однією, може зовсім не мати значення для іншої.

професія QA Automation Engineer

Згадайте, скільки разів ви крутили в руці зарядний пристрій від смартфону, намагаючись зрозуміти, чому той не заряджається, а потім раптом починає працювати. При цьому очікування від продукту у замовника qa engineer вакансії та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом. Найвища медіанна зарплата у QA — в аутстафінгових компаніях ($2300). На другому місці — аутсорсингові компанії ($2100).